SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bordsdekoration 5726120
nr 572 6120
Bordsdekoration
Nysilver, 1800-tal, höjd: 40
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
måndag 23 mars 2009
kl 17:37:12
21/3 08:22:48
23/3 17:01:47
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.